04 kwietnia 2024

3 marca uczniowie klasy 3 d LO wzięli udział w warsztatach online przygotowanych przez Muzeum POLIN w Warszawie. Lekcja muzealna przeniosła ich do przedwojennej Polski i pozwoliła przyjrzeć się dylematom ówczesnego nastolatka. Zadaniem uczniów w czasie pracy w grupach było porównanie, na ile jego problemy są podobne do naszych, dzisiejszych pytań.

Dzięki nagraniom historii mówionej uczestnicy warsztatów poznali prawdziwą historię Jakuba, jego niełatwych relacji z rodziną i pierwszych dorosłych decyzji. Zanurzyli się w barwny, międzywojenny świat żydowskiego Lublina i Warszawy, przyjrzeli się wartościom, którymi kierowali się bohaterowie jego opowieści oraz zaobserwowali, jakie miejsce w ich życiu odgrywała tradycja. Nie zabrakło w tym czasie prawdziwych wzruszeń i chwil na refleksję.

Warsztaty zostały zamówione w przez nauczycielkę historii, panią Renatę Lepszą jako część programu „Żonkile w szkle”, do którego został również w tym roku zgłoszony Zespół Szkół w Mogilnie.

„Dylematy młodych” – lekcja historii online dla uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie