11 kwietnia 2024

10 kwietnia w ramach współpracy z Bankiem Spółdzielczym Oddziałem w Mogilnie zorganizowano szkolenie dla uczniów Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół w Mogilnie pt.: „Jestem cyberbezpieczny”. Szkolenie poprowadzili pracownicy Banku Spółdzielczego pani Marta Kozłowska – Dyrektor Oddziału Banku oraz pan Paweł Nowicki – Naczelnik Wydziału Produktów Depozytowych i Elektronicznych.

Podczas szkolenia nasi uczniowie zapoznali się z tematyką cyberbezpieczeństwa, między innymi dowiedzieli się, w jaki sposób rozpoznać fałszywą wiadomość. Prowadzący szkolenie przedstawili również uczniom przykłady cyberataków oraz uświadomił, jak zabezpieczyć się przed kradzieżami w internecie. Ostatnim elementem szkolenia był konkurs wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa. Zwycięzcą okazał się Antonii Rybicki z klasy drugiej Technikum Ekonomicznego, drugie miejsce zajął Maciej Rząd z klasy czwartej Technikum Ekonomicznego, a trzecie miejsce zdobył Patryk Michalak z klasy drugiej Technikum Ekonomicznego.

Szkolenie dotyczące cyberprzemocy