DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

DZIEŃ OTWARTY NA WYDZIALE BIOLOGII UMK

29 września 2017 r. na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się „Dzień Otwarty” dla uczniów szkół średnich. Z zaproszenia uczelni skorzystali uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie z klasy I a LO o nachyleniu biologiczno-chemicznym.

Spotkanie otworzył Dziekan prof. dr hab. Werner Urlich. Uczniowie wysłuchali wykładów akademickich z mikrobiologii, genetyki czy botaniki. Uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych, na których m.in. samodzielnie wykonywali i obserwowali preparaty drożdży, dokonywali obserwacji w pracowni mikrobiologicznej. Uczniowie mieli tym samym niepowtarzalną okazję samodzielnego posługiwania się oryginalnym sprzętem laboratoryjnym pod okiem wykwalifikowanej kadry doktorów i asystentów.

Dodatkową atrakcją był udział w Zumbie i innych ćwiczeniach prezentowanych przez przedstawicieli nowego kierunku Sport i Wellness.  Opiekunami uczniów były: pani Agata Chojnacka i pani Emilia Jankowska-Banaś.

11 października 2017