w roku szkolnym 2019_2020

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Dzień z Psychologią na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu

Uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie z klas o nachyleniu psychologicznym po raz kolejny uczestniczyli w tzw. Dniu z Psychologią organizowanym przez Uniwersytet SWPS w Poznaniu. Przedsięwzięcie jest przygotowane z myślą o uczniach szkół średnich, którzy interesują się psychologią i chcą bliżej poznać aspekty tej fascynującej dziedziny. Młodzież bierze udział w wykładach, warsztatach, które prowadzą wykładowcy oraz studenci  z Uniwersytetu. W tym roku zajęcia odbywały się 4 marca, a organizatorami wyjazdu tradycyjnie już były pani Małgorzata Król, psycholog szkolny i pani Anna Przybylska, pedagog szkolny.

Uczniowie wysłuchali wykładu pt.: „MÓWISZ MASZ – czyli jak osiągnąć sukces dzięki skutecznej komunikacji”, który poprowadziła dr Małgorzata Klimka-Kołysko. Dowiedzieli się dzięki temu, czym jest komunikacja interpersonalna i jakie ma znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku, dobrych relacji międzyludzkich oraz jak może wspomóc realizowanie celów i odnoszenie sukcesów. Podczas wykładu młodzież miała możliwość  wyrażenia swojego zdania na temat różnych aspektów komunikacji m.in. jej usprawniania i prawidłowego odczytywania komunikatów pozawerbalnych. Ponadto uczniowie „napisali” swoje pierwsze kolokwium (choć jeszcze nie są studentami J) i sprawdzili swą wiedzę w  zakresie omawianej tematyki. Młodzi adepci psychologii po tym spotkaniu zgodnie przyznali, że  komunikacja to kompetencja, którą warto trenować przez całe życie.

Następnie młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyła w warsztacie prowadzonym przez psychologa panią Izabelę Budzyńską pt.: „Pozytywna szkoła – pozytywny ja – warsztat wzmacniania zaangażowania i motywacji do nauki”. Uczniowie w trakcie ćwiczeń bazowali na swoich mocnych stronach, wyznawanych wartościach i doświadczeniach. Ponadto poznali metodę job craftingu, która jest wykorzystywana w biznesie i pozwala pracownikom na zwiększenie poczucia sensu i zaangażowania w pracę.

Dzień z Psychologią był budującym doświadczeniem dla młodzieży z Zespołu Szkół w Mogilnie. Wiedza, którą nabyli podczas zajęć, jest bardzo życiowa i może przydać się każdemu, niezależnie od tego, jaką ścieżką zawodową podąży w przyszłości.
11 marca 2020