w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Konkurs „Mistrzowie i patrioci”

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mistrzowie i patrioci” w ramach projektu o takim samym tytule, prowadzonym przez Fundację Instytutu Łukasiewicza w Krakowie.

Każdy uczestnik miał przygotować pracę, której celem było upamiętnienie polskich sportowców zasłużonych w czasie II wojny światowej. Na konkurs wpłynęło 1200 zgłoszeń z kilkuset szkół w całej Polsce, a Patronat Narodowy objął Prezydent RP Andrzej Duda w „Stulecie Odzyskania Niepodległości”.

W podziękowaniu za zaangażowanie i poświęcony czas uczniowie otrzymali od organizatorów specjalnie stworzoną grę planszową pt. „Mistrzowie i patrioci”.

Prace konkursowe zostały przygotowane przez: Oliwię Sagan z kl. II c LO, Julię Kwiatkowską z kl. I BG LO, Katarzynę Kotlarek z kl. I BG LO, Mateusza Maruszaka z kl. I BP LO, Macieja Andrzejewskiego z kl. I BP LO, Weronikę Kobielską z kl. I CG LO, Agnieszkę Lewandowską z kl. I BP LO, Dominikę Michalak z kl. I BP LO, Julię Stranz z kl. I BG LO, Kacpra Sieleckiego z kl. I BP LO i Julię Lesicką z kl. I BP LO.

Opiekunem merytorycznym uczniów była nauczycielka historii pani Renata Lepsza.

16 grudnia 2019