10 października 2022

W dniu 04 października 2022 r. uczniowie klasy II i IV Technikum Ekonomicznego mieli zaszczyt i przyjemność wziąć udział w nietypowej lekcji ekonomii. Była ona realizowana w formule on-line (na platformie webinarowej ClickMeeting) w ramach przedsięwzięcia EduAkcja organizowanego przez Fundację Giełdy Papierów Wartościowych, CFA Society Poland, Warszawski Instytut Bankowości oraz Franklin Templeton.

Wyjątkową lekcję o oszczędzaniu i inwestowaniu prowadził ceniony w świecie finansów i ekonomii prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, Prezes Zarządu CFA Society Poland. Nad prawidłowym przebiegiem lekcji oraz moderowaniem zadawanych przez uczniów pytań czuwały pani Magdalena Kopeć-Bernaciak oraz p. Edyta Kończal – nauczycielki przedmiotów ekonomicznych. Taka niecodzienna lekcja ekonomii z pewnością dostarczyła młodzieży wielu praktycznych wskazówek na temat tego, jak oszczędzać posiadane zasoby oraz z sukcesem je inwestować, minimalizując ryzyko inwestycyjne.

Niecodzienna lekcja ekonomii z EduAkcją