w roku szkolnym 2019_2020

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Szkolny Konkurs Ortograficzny

7 marca w Zespole Szkół w Mogilnie odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs składał się z dwóch etapów, a najlepsi uczniowie będę reprezentować szkołę na szczeblu powiatowym.

W zmaganiach ortograficznych tradycyjnie wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Po eliminacjach klasowych, które odbyły się 8 stycznia, do drugiego etapu zakwalifikowano 37 uczniów. 7 lutego przedstawiciele poszczególnych klas przystąpili do napisania kolejnego, finałowego dyktanda.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce 7 marca. Pierwsze miejsce zajęła Barbara Rydwelska z kl. 1 TI/TBD, drugą lokatę wywalczył Jakub Małecki z kl. 1 c LO, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Ratajewska z kl. 1 b LO.

Konkurs ma na celu propagować zasady poprawnej polszczyzny, sprawdzać stopień przyswojenia przez młodzież zasad ortograficznych i poprawne stosowanie ich w praktyce.

08 marca 2018