27 października 2022

26 października w auli Zespołu Szkół w Mogilnie uczniowie klasy I c LO i II d LO uczestniczyli w zajęciach wykładowo-warsztatowych przeprowadzonych przez dr Jana Wiśniewskiego.

Wykłady zostały wygłoszone w ramach współpracy szkoły z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Koordynator RODM w pierwszej części spotkania poruszył problem migracji na granicy Białorusi i Unii Europejskiej od 2021 roku, a następnie dokładnie zaprezentował strukturę i funkcjonowanie Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego. Nie zabrakło również pytań, spontanicznych uwag czy głębszych refleksji dotyczących polityki i przykładów zagrożeń we współczesnym świecie. W wykładach dr Wiśniewskiemu towarzyszyła pani mgr Kaja Wilkosz – Konsultant w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

Wykłady z geopolityki i historii najnowszej