25 kwietnia 2017

Dnia 22.04.2017 roku uczniowie z pierwszych klas Liceum Ogólnokształcącego i z drugiej klasy Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół w Mogilnie wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Urząd Skarbowy w Mogilnie na temat ,, Zeznanie podatkowe przez Internet’’. Pracownice urzędu zapoznały uczniów z zasadami wypełniania e-Deklaracji PIT-37. W czasie tego spotkania dowiedzieli się oni wielu praktycznych informacji, które przydadzą im się w niedalekiej przyszłości, gdy będą musieli już sami rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Po prezentacji uczennica klasy II TE Kinga Powałowska wypełniła szkoleniową wersję PIT-37. Obecni na sali uczniowie mogli przekonać się, że wypełnianie drogą elektroniczną formularza nie jest trudne i pozwala zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć stania w kolejkach w urzędzie.
Wyjście do urzędu zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych pani Halina Wesołowska i pani Małgorzata Konieczka.

,, Zeznanie podatkowe przez Internet’’