10 stycznia 2022
Zespół Szkół w Mogilnie – warsztat: „Dbanie o zdrowie psychiczne przez sztukę”
 
W grudniu odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące dbania o zdrowie psychiczne. Zajęcia zorganizowano w ramach działań z programu „Myślę Pozytywnie”.
Uczniowie poznali jeden z aspektów, który może wspomagać samopoczucie psychiczne na co dzień. Szeroko pojęta sztuka i obcowanie z nią czasami sprawia, że człowiek nabiera dystansu do negatywnych doświadczeń, ma swój sposób na odstresowanie, spędzenie miło i pożytecznie czasu.
 
Młodzież, która uczestniczyła w warsztacie, doświadczyła, jak można interpretować, podziwiać obrazy znanych malarzy i natknąć się na zagadki związane z danym dziełem sztuki. Wzbudza to ciekawość i wzmaga chęć zdobycia kolejnych informacji. Ponadto uczniowie praktycznie nauczyli się techniki decoupage i wykonali własnoręcznie prace tą metodą.
 
Zachęcamy, by dbać o swoje zdrowie psychiczne poprzez poświęcanie czasu na relaks i realizację pasji, zainteresowań m.in. plastycznych np. poznawanie malarstwa polskiego i zagranicznych autorów, rysowanie, malowanie, kolorowanie „kolorowanek odstresowanek”, rzeźbienie, wykonywanie prac z różnych mas lub jak nasi uczniowie metodą decoupage.
Czynności te mogą w pozytywny sposób wypełnić nam czas, pozwalają poczuć tzw. „FLOW” i odprężają. Życzymy wszystkim dobrych doświadczeń w dbaniu o swoje zdrowie psychiczne.
 
Warsztaty zorganizowały: psycholog pani Małgorzata Król i pedagodzy szkolni pani Anna Przybylska, pani Anna Wojtasińska-Tokarczyk i pani Iwona Ciesielska.
Szkolenie z decoupage poprowadziła Iwona Ciesielska – pedagog szkolny

„Dbanie o zdrowie psychiczne przez sztukę”

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE