DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

„Dbanie o zdrowie psychiczne przez sztukę”
Zespół Szkół w Mogilnie – warsztat: „Dbanie o zdrowie psychiczne przez sztukę”

W grudniu odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące dbania o zdrowie psychiczne. Zajęcia zorganizowano w ramach działań z programu „Myślę Pozytywnie”.
Uczniowie poznali jeden z aspektów, który może wspomagać samopoczucie psychiczne na co dzień. Szeroko pojęta sztuka i obcowanie z nią czasami sprawia, że człowiek nabiera dystansu do negatywnych doświadczeń, ma swój sposób na odstresowanie, spędzenie miło i pożytecznie czasu.

Młodzież, która uczestniczyła w warsztacie, doświadczyła, jak można interpretować, podziwiać obrazy znanych malarzy i natknąć się na zagadki związane z danym dziełem sztuki. Wzbudza to ciekawość i wzmaga chęć zdobycia kolejnych informacji. Ponadto uczniowie praktycznie nauczyli się techniki decoupage i wykonali własnoręcznie prace tą metodą.

Zachęcamy, by dbać o swoje zdrowie psychiczne poprzez poświęcanie czasu na relaks i realizację pasji, zainteresowań m.in. plastycznych np. poznawanie malarstwa polskiego i zagranicznych autorów, rysowanie, malowanie, kolorowanie „kolorowanek odstresowanek”, rzeźbienie, wykonywanie prac z różnych mas lub jak nasi uczniowie metodą decoupage.
Czynności te mogą w pozytywny sposób wypełnić nam czas, pozwalają poczuć tzw. „FLOW” i odprężają. Życzymy wszystkim dobrych doświadczeń w dbaniu o swoje zdrowie psychiczne.

Warsztaty zorganizowały: psycholog pani Małgorzata Król i pedagodzy szkolni pani Anna Przybylska, pani Anna Wojtasińska-Tokarczyk i pani Iwona Ciesielska.
Szkolenie z decoupage poprowadziła Iwona Ciesielska – pedagog szkolny

10 stycznia 2022