14 grudnia 2021

„DZIEŃ WOLONTARIUSZA” W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE

Dnia 6 grudnia w Zespole Szkół w Mogilnie uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zorganizowano w szkolnej auli spotkanie uczniów, którzy chcą działać i stworzyć prężną grupę „Koła Wolontariatu” Zespołu Szkół w Mogilnie. Grupa ta liczy już kilkadziesiąt osób.

Podczas spotkania uczniowie mogli poznać dotychczasowe działania wolontariuszy z lat poprzednich oraz zaproponować swoje pomysły działań na rzecz innych. Ponadto został podpisany przez wszystkich „Kodeks Wolontariusza”, który będzie wyznaczał priorytety i cele działań dla młodzieży. Uczniowie mieli również okazje obejrzeć film pt.: „Mała historia dobroczynności”, który przedstawiał wydarzenia kreujące przez wieki rozwój filantropii, wolontariatu. Wierzymy, iż młodzi ludzie, którzy zasilili „Koło Wolontariatu” Zespołu Szkół w Mogilnie, będą czynić wiele dobra i będą szerzyć ideę pomocy innym.

Pierwsze działania już są! W dniach 3 i 4 grudnia 2021 r. nasi uczniowie uczestniczyli w zbiórce „Caritas” w lokalnych sklepach. Aktualnie organizują zbiórkę na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Inowrocławiu.

Opiekunowie „Koła Wolontariatu” – psycholog i pedagodzy Zespołu Szkół w Mogilnie

Życzymy Wam sił do działania i radości w sercu z pomagania w każdym dniu!!!

„DZIEŃ WOLONTARIUSZA” W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE