05 lutego 2019

„Dzień z psychologią” – wizyta na Uniwersytecie SWPS

 

30 stycznia 2019 r. młodzież z klas I b LO i II b LO z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyła w „Dniu z psychologią” – wydarzeniu organizowanym przez Uniwersytet SWPS w Poznaniu.

Warto wspomnieć, że to już kolejna wizyta uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie na tej uczelni. Tym razem młodzi adepci psychologii mogli wysłuchać ciekawego wykładu o zjawisku FLOW, czyli o tym, jak czerpać radość z wykonywanych czynności. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat zdrowia psychicznego oraz roli i znaczeniu kryzysów rozwojowych.

Największe wrażenie na wszystkich wywarły zajęcia laboratoryjne. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zobaczyć Laboratorium Neuronauki Emocji w Instytucie Psychologii oraz praktycznie poznać podstawy działania EEG i okulografu, a także obszary zastosowania tych techniki.  Podczas warsztatu uczniowie zapoznali się z rodzajami fal mózgowych, które występują podczas wykonywania różnych czynności. Mieli okazję przyjrzeć się przeprowadzonemu badaniu EEG. Natomiast ochotnicy sprawdzili się w roli naukowców, dzięki czemu przetestowali na sobie, jak działa okulograf, ćwiczyli stawianie hipotezy i szukali odpowiedzi na pytania.

Wizyta ta wzbogaciła wiedzę psychologiczną młodzieży, ich doświadczenia, pokazała możliwości praktycznego zastosowania psychologii i zmotywowała do refleksji nad swoim codziennym życiem oraz czerpaniem radości z małych i wielkich działań – poczuciem FLOW.

Organizatorem wyjazdu była pani Małgorzata Król, a opiekunami pani Anna Przybylska i pani Kinga Gąska. 

 

„Dzień z psychologią” – wizyta na Uniwersytecie SWPS

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE