w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

„JEDZ I ŻYJ ZDROWO”

Szkolny Konkursu Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu i Zdrowym Stylu Życia „JEDZ I ŻYJ ZDROWO”

8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Mogilnie nastąpiło wręczenie nagród laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu i Zdrowym Stylu Życia „JEDZ I ŻYJ ZDROWO”. Pierwsze miejsce zajęła Agata Kawczyńska z klasy I TI/TE, drugie miejsce przyznano Zofii Jankowskiej z klasy I TI/TE, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Konieczka z klasy I a LO.

Trzecia edycja konkursu organizowanego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Mogilnie odbyła się 16 kwietnia 2018 r. Do rozwiązywania testu przystąpiło dwudziestu uczniów klas liceum i technikum.

Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące prawidłowej diety, zasad zdrowego odżywiania czy roli aktywności fizycznej w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia. Ponadto w tym roku szkolnym zagadnienia konkursowe zostały poszerzone o tematy związane z prawami pacjenta i funkcjonowaniem Światowej Organizacji Zdrowia.

Konkurs okazał się również dobrym powodem do przypomnienia koncepcji Światowego Dnia Zdrowia oraz propagowania idei tego święta. W trakcie konkursu w Zespole Szkół w Mogilnie goszczono przedstawiciela Oświaty Zdrowotnej PSSE  w Mogilnie Panią Małgorzatę Maciejewską, która była członkiem jury.

Organizatorami  konkursu były Pani Agata Winkiel – nauczyciel biologii oraz Pani Małgorzata Maciejewska – przedstawiciel PSSE w Mogilnie. Patronat nad konkursem objęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mogilnie.

08 czerwca 2018