20 marca 2024

ZDROWE PRZEKĄSKI W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE

Dnia 18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Mózgu. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi wszystkich na niezwykle ważną funkcję tego organu oraz propagowanie zdrowego stylu życia, który ma wpływać na dobre funkcjonowanie mózgu. Przypominamy, iż należy przede wszystkim dbać o aktywność fizyczną, higienę psychiczną, odpowiednią ilość snu, zdrowe odżywianie, badania profilaktyczne. Tego dnia wolontariusze przygotowali zdrowe sałatki, w których znalazły się borówki, banany, ananas, jabłko, winogrona, mandarynki, brzoskwinie oraz orzechy. Produkty te poprawiają pracę mózgu i usprawniają procesy myślowe. W tym tygodniu odbędą się jeszcze warsztaty prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego pt: „Gimnastyka dla umysłu”, podczas których uczniowie rozwiążą zagadki logiczne, pomyślą kreatywnie, sprawdzą swoją koncentrację uwagi.

18 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGU