DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

30 marca br. w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyły się rejonowe eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Decyzją jury Wiktoria Zwolanowska z kl. IV TI/TOR została laureatką i będzie reprezentować Zespół Szkół w Mogilnie w eliminacjach wojewódzkich.

W etapie rejonowym brali udział Izabela Sip z kl. 1 a  LO, Patryk Paciorek z kl. 1 b LO, Nikola Springer z kl. 1 c LO, Filip Turek z kl. 2 a LO, Marcin Janus z kl. 2 c LO i Wiktoria Zwolanowska z kl. IV TI/TOR. Uczniowie musieli zaprezentować fragment prozy i wiersz.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Witkowska, Eugeniusz Rzyski i Patryk Rybus. Podczas trwającego dwa dni etapu rejonowego przesłuchano uczestników z powiatów: bydgoskiego, świeckiego, tucholskiego, nakielskiego, żnińskiego, mogileńskiego, inowrocławskiego i sępoleńskiego.

Warto dodać, że tegoroczna laureatka etapu rejonowego, Wiktoria Zwolanowska, w ubiegłorocznych eliminacjach otrzymała wyróżnienie. Nagroda uczennicy cieszy i motywuje innych recytatorów do doskonalenia swojego warsztatu.

Opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu sprawowała pani Maria Konieczka.

08 kwietnia 2019