09 marca 2017

Akcja rozliczania PIT-ów udana!

Dnia 6 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Mogilnie uczniowie III klasy Technikum Ekonomicznego (Monika Roszak, Weronika Jańczak, Agata Kotlarz, Agnieszka Mietlicka, Marta Kuchta) wraz z opiekunami: Emilią Jankowską-Banaś, Magdaleną Kopeć-Bernaciak i Marcinem Wietrzykowskim zajmowali się elektronicznym rozliczaniem PIT-ów mieszkańcom Mogilna i okolic.

Akcja okazała się sukcesem, rozliczono około 40 podatników. Udało się uwzględnić wszelkie ulgi podatkowe, a nawet przekazać 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego, w tym m.in. na cele rehabilitacyjne dla jednego z absolwentów ZS w Mogilnie. Nad merytoryczną poprawnością rozliczeń czuwali pracownicy Urzędu Skarbowego w Mogilnie: Beata Filipek, Agnieszka Szypura i Mateusz Krzyżan, którzy zapewnili również potrzebny do rozliczeń sprzęt i oprogramowanie. Pracownicy służyli także dobrą radą i fachową pomocą przy różnych problemach podatkowych i pytaniach mieszkańców. Dzięki współpracy szkoły i Urzędu  Skarbowego uczniowie nabyli kolejne praktyczne umiejętności, a podatnicy zaoszczędzili czas i pieniądze, rozliczając się drogą elektroniczną. Mamy nadzieję, że akcja rozliczania PIT-ów na stałe zagości w szkolnym i skarbowym harmonogramie.

Akcja rozliczania PIT-ów udana!