w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

DomyśSukces Oli i Monikilny tytuł artykułu.

Sukces Oli i Moniki

Aleksandra Osika z klasy 1 a Liceum Ogólnokształcącego oraz Monika Olejniczak z kl. 1 Technikum Organizacji Reklamy otrzymały wyróżnienie w konkursie „Mocarz, część II” organizowanym przez Gazetę Pomorską, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Zadanie konkursowe poległo na dokończeniu komiksu autorstwa pana Wojciecha Stefanieca. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy młodzieży na temat skutków, jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy. Aleksandra napisała opowiadanie będące alternatywną kontynuacją historii przedstawionej przez pana Stefanieca, natomiast Monika narysowała ciąg dalszy komiksu.

Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. To duży sukces, ponieważ spośród 43 nadesłanych prac wyłoniono jednego zwycięzcę oraz przyznano dwa wyróżnienia, które trafiły w ręce uczennic Zespołu Szkół w Mogilnie. Opiekunem Moniki i Oli była pani Kinga Gąska.

24 maja 2017