02 czerwca 2017

Dzień Sportu i Bezpieczeństwa

Tradycyjnie 1 czerwca w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Dzień Sportu i Bezpieczeństwa. Przedsięwzięcie ma na celu rozwijanie świadomego udziału w różnych formach aktywności sportowo-rekreacyjnej oraz we współzawodnictwie sportowym, kształtować prawidłowe nawyki zdrowotne i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo. Dodatkowo sprzyja integracji społeczności szkolnej oraz wpajaniu zasad zdrowej rywalizacji.

Młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie miała okazję uczestniczyć w zawodach drużynowych oraz indywidualnych. Reprezentanci klas brali udział w przeciąganiu liny, skokach przez linę, skokach w workach, zbijaniu butelek i rzutach dyskiem frisbee. Natomiast indywidualnie sprawdzili się w takich konkurencjach jak: podciągnięcia na drążku, wyciskanie sztangi leżąc, spacer farmera, przerzucanie opony, dźwig, podnoszenie hantla na czas oraz waga płaczu.

Dodatkową atrakcją podczas tego dnia było spotkanie z żołnierzem panem Krzysztofem Danielewiczem, który dzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem zdobytym podczas służby w wojsku. Uczniowie uczestniczyli w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej, a każdy chętny mógł odbyć indywidualne spotkanie z panią dietetyk. Podczas tego dnia propagowano także zdrowe nawyki żywieniowe. Za przygotowanie Dnia Sportu i Bezpieczeństwa odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Mogilnie.

Dzień Sportu i Bezpieczeństwa