w roku szkolnym 2019_2020

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

22 marca w Mogileńskim Domu Kultury Kinie „Wawrzyn” odbyły się powiatowe eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W kolejnym, rejonowym etapie Zespół Szkół w Mogilnie będą reprezentować dwie uczennice: Magdalena Kurnatowska i Wiktoria Zwolanowska.

Uczestnicy eliminacji powiatowych zmagali się w Turnieju Recytatorskim oraz Turnieju Teatrów Jednego Aktora. W kategorii recytacji drugie miejsce ex aequo zajęły Magdalena Kurnatowska z kl. 3 a LO oraz Wiktoria Zwolanowska z kl. 1 c LO. Natomiast Bogusz Hibner z kl. 1 c LO otrzymał wyróżnienie. Ponadto swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowała Marcelina Małecka z kl. 1 a LO.

W Turnieju Teatrów Jednego Aktora wystąpił Remigiusz Barankiewicz z kl. 3 c LO, który przedstawił jury autorski monodram inspirowany współczesnymi teksami kultury. Warto dodać, że cały występ, począwszy od scenariusza, przez scenografię, muzykę oraz reżyserię został przygotowany przez Remigiusza samodzielnie.

Decyzją jury Magdalena Kurnatowska i Wiktoria Zwolanowska zostały zakwalifikowane do kolejnego, rejonowego etapu 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 2 kwietnia w Bydgoszczy. Dzień wcześniej uczestnicy konkursu mają możliwość wzięcia udziału w organizowanych dla nich warsztatach. Uczniom podczas etapu powiatowego towarzyszył nauczyciel języka polskiego pan Piotr Perzyna

27 marca 2017