OLIMPIADA ARTYSTYCZNA

Weronika Janczak z klasy III Technikum Ekonomicznego i Aleksandra Halagiera z klasy II Liceum Ogólnokształcącego brały udział w zawodach okręgowych XLI Olimpiady Artystycznej.

Podczas etapu szkolnego uczennice rozwiązywały test z historii sztuki oraz analizowały i interpretowały twórczość holenderskiego malarza Vermeera. Test i praca pozytywnie zostały ocenione przez Komisję szkolną olimpiady, a także pomyślnie przeszły weryfikację Komitetu Okręgowego mieszczącego się w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Zawody okręgowe przeprowadzone zostały 13 lutego 2017 r. i polegały na napisaniu rozprawki na wybrany temat. Weronika w swojej pracy omawiała wpływ na sztukę reformacji i założeń soboru trydenckiego, a Aleksandra podjęła problem kontekstów społecznych i politycznych we współczesnej sztuce. Uczennice do olimpiady przygotował nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze Piotr Perzyna.

w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

OLIMPIADA ARTYSTYCZNA
20 lutego 2017