w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

W dniu 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu przeprowadzono etap okręgowy Olimpiady Solidarności dla województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali: Julia Ratajewska z klasy I c LO i Michał Narożniak z klasy II d LO, uzyskując tytuł finalisty. Julia udzieliła również krótkiego wywiadu dla TVP Bydgoszcz.

Trzech laureatów z każdego województwa będzie reprezentowało swój region podczas kwietniowej wizyty studyjnej w Gdańsku oraz podczas czerwcowego finału we Wrocławiu. Młodzi ludzie rywalizują o promesy indeksów, stypendia naukowe oraz nagrody rzeczowe. Do startu w tej olimpiadzie Julię i Michała przygotowywała nauczycielka historii Renata Lepsza.

20 marca 2017