w roku szkolnym 2019_2020

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Poznaj swoje prawa w pracy

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego  spotkali się 17 lutego 2017 roku w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy, aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy i BHP w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs jest organizowany dla szkół ponadgimnazjalnych, które uczestniczą w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy. Konkurs ten ma na celu promowanie wśród młodych ludzi idei bezpieczeństwa pracy oraz poszerzanie ich wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Przygotowywanie się do współzawodnictwa ułatwi uczniom świadome poruszanie się po rynku pracy, na który niedługo sami wkroczą.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowały uczennice Daria Czech z klasy czwartej  i Weronika Jańczak z klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego. Podczas finału każdy z uczestników musiał się zmierzyć z testem składającym się z 35 pytań. Poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki, więc o wynikach ostatecznych zdecydowały dwie dogrywki.

Nasze uczennice ukończyły etap okręgowy na wysokich miejscach. Daria zajęła czwarte miejsce, natomiast Weronika zajęła siódme miejsce. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod okiem pana Marcina Wietrzykowskiego.

20 lutego 2017