04 kwietnia 2017

SZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY

30 marca  2017 r. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się szkolny konkurs krasomówczy. Celem przedsięwzięcia  jest rozbudzanie wśród młodzieży zamiłowań do języka ojczystego, upowszechnianie kultury i czystości polszczyzny, pięknego i sugestywnego wypowiadania myśli, prezentowania barwnym i bogatym językiem zdarzeń, zjawisk, faktów i własnych sądów.

Jury w składzie: p. Małgorzata Łaganowska (przewodnicząca), p. Katarzyna Barczak, p. Piotr Perzyna oceniło mistrzów mowy. Najlepszymi oratorami okazali się: I miejsce – Szymon Łukowski – kl. II TE, II miejsce – Agata Szatkowska – kl. II c LO, III miejsce –  Oliwia Roszak – kl. II b LO. Tegoroczni krasomówcy poruszali takie tematy jak: rola patriotyzmu w życiu człowieka, obietnice polityczne a ich realizacja, trudne relacje pomiędzy mężczyznami i kobietami, tolerancja, rola historii, wachlarz osobowości w komunikacji miejskiej czy droga człowieka do sukcesu.

Laureaci 1. i 2. miejsca Szymon Łukowski i Agata Szatkowska będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Krasomówczym.

SZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY