21 kwietnia 2017

Sukces Wiktorii i Szymona z WoS-u

Dnia 11 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie: Wiktoria Karzycka z kl. I c LO, Marek Łyko z kl. II TI oraz Szymon Łukowski z kl. II TE mieli okazję uczestniczyć w uroczystym rozstrzygnięciu Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie kierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i organizowanym przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Aby znaleźć się wśród zaproszonych gości uczniowie musieli napisać pracę na temat: „Imigranci w Europie – szanse i zagrożenia”. Prace dwóch uczniów: Wiktorii Zwolanowskiej (która z powodu choroby nie uczestniczyła w spotkaniu) oraz Szymona Łukowskiego zostały wyróżnione.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Po rozdaniu nagród uczniowie mogli wysłuchać tematycznych wykładów: pana Tomasza Cytrynowicza – przedstawiciela Urzędu ds. Cudzoziemców i dr Joanny Janiszewskiej – socjologa UKW.

Konkurs w szkole zorganizowany został przez nauczycielki wiedzy o społeczeństwie: p. Emilię Jankowską-Banaś i p. Renatę Lepszą.

Sukces Wiktorii i Szymona z WoS-u