w roku szkolnym 2019_2020

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Sukces naszych historyków

W dniu 14 stycznia w Toruniu odbył się etap okręgowy (część pisemna) Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej dla szkół ponadgimnazjalnych. Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali: Magdalena Kurnatowska z klasy III a LO i Michał Narożniak z klasy II d LO. Magda na etapie okręgowym wybrała tematykę z zakresu historii parlamentaryzmu w Polsce, Michał napisał pracę z historii starożytnej.

Po ogłoszeniu wyników w dniu 20 stycznia okazało się, że oboje awansowali do drugiej części olimpijskich zmagań (części ustnej), która została przeprowadzona w dniu 27 stycznia na wydziale historii UMK w Toruniu. Warto dodać, że w części pisemnej wzięło udział 103 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego. Michał za pracę pt. „Stosunki grecko-perskie w V-IV w. p.n.e.” otrzymał ocenę bardzo dobrą, a Magda za pracę pt. „Rozwój parlamentaryzmu w Polsce w XVI-XVII w.”, otrzymała ocenę dobrą z plusem. Do zmagań olimpijskich uczniów przygotowuje ich nauczycielka historii Renata Lepsza.

21 lutego 2017