SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Wniosek o przyjęcie

do Liceum dla Dorosłych Mogileńskiej Szkoły Realnej

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI

STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

E-DZIENNIK UONET +

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

Szkolny Dzień Języków Obcych

Szkolny Dzień Języków Obcych

Dnia 14 lutego 2017 roku po raz pierwszy odbył się w Zespole Szkół w Mogilnie Szkolny Dzień Języków Obcych. Była to doskonała okazja do poszerzania wiedzy młodzieży na temat krajów anglojęzycznych i ich kultury. Ponadto obchody Dnia Języków Obcych poza wymiarem edukacyjnym, miały także charakter zabawy, nauki poprzez działanie oraz doświadczanie, a także sprzyjały integracji młodzieży gimnazjalnej i uczniów ZS w Mogilnie. Pomysłodawcami i organizatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego: Joanna Wieczorkowska i Monika Fryda. W jego przebieg zaangażowani byli nauczyciele języków obcych: Maria Styga, Magdalena Wietrzykowska, Barbara Błasiak, Aleksandra Hurysz, Marcin Hurysz, Paweł Zbytniewski.

Jednym z wydarzeń związanych z obchodami tego dnia był konkurs Wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym swoje wiadomości sprawdzali gimnazjaliści z trzech okolicznych szkół: z Kruchowa, Dąbrowy i Mogilna oraz uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Mogilnie.

W kategorii gimnazjum zwyciężył Jędrzej Wolski z Gimnazjum w Mogilnie, drugie miejsce przypadło Mikołajowi Wegnerowi, z kolei trzecie miejsce wywalczył Dominik Krygier.

Natomiast wśród uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie pierwsze miejsce zajęła Karolina Dzięcielak, drugi wynik uzyskała Natalia Bilicka, a trzecia była Julia Ratajewska.

Po zakończeniu zmagań konkursowych uczniowie gimnazjum oraz przedstawiciele Zespołu Szkół wzięli udział w drugiej części Szkolnego Dnia Języków Obcych, która polegała na zaprezentowaniu przez uczniów Zespołu Szkół ciekawych informacji na temat wybranych krajów obcojęzycznych.

Wśród przedstawionych państw znalazły się prezentacje na temat Australii i Nowej Zelandii, Niemiec, Szwecji i Norwegii, Włoch i Hiszpanii, quizy dotyczące wiedzy na temat Wielkiej Brytanii oraz loteria obejmująca wiedzę o krajach obcojęzycznych.

Uczniowie gimnazjum chętnie brali udział w przygotowanych przez prowadzących atrakcjach oraz z zainteresowaniem słuchali prezentacji. W przerwach pomiędzy wystąpieniami uczestnicy Szkolnego Dnia Języków Obcych mieli okazję skosztować przekąsek charakterystycznych dla poszczególnych krajów oraz obejrzeć stoiska na ich temat.

 

20 lutego 2017