DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Szkolny Dzień Języków Obcych

Dnia 14 lutego 2017 roku po raz pierwszy odbył się w Zespole Szkół w Mogilnie Szkolny Dzień Języków Obcych. Była to doskonała okazja do poszerzania wiedzy młodzieży na temat krajów anglojęzycznych i ich kultury. Ponadto obchody Dnia Języków Obcych poza wymiarem edukacyjnym, miały także charakter zabawy, nauki poprzez działanie oraz doświadczanie, a także sprzyjały integracji młodzieży gimnazjalnej i uczniów ZS w Mogilnie. Pomysłodawcami i organizatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego: Joanna Wieczorkowska i Monika Fryda. W jego przebieg zaangażowani byli nauczyciele języków obcych: Maria Styga, Magdalena Wietrzykowska, Barbara Błasiak, Aleksandra Hurysz, Marcin Hurysz, Paweł Zbytniewski.

Jednym z wydarzeń związanych z obchodami tego dnia był konkurs Wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym swoje wiadomości sprawdzali gimnazjaliści z trzech okolicznych szkół: z Kruchowa, Dąbrowy i Mogilna oraz uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Mogilnie.

W kategorii gimnazjum zwyciężył Jędrzej Wolski z Gimnazjum w Mogilnie, drugie miejsce przypadło Mikołajowi Wegnerowi, z kolei trzecie miejsce wywalczył Dominik Krygier.

Natomiast wśród uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie pierwsze miejsce zajęła Karolina Dzięcielak, drugi wynik uzyskała Natalia Bilicka, a trzecia była Julia Ratajewska.

Po zakończeniu zmagań konkursowych uczniowie gimnazjum oraz przedstawiciele Zespołu Szkół wzięli udział w drugiej części Szkolnego Dnia Języków Obcych, która polegała na zaprezentowaniu przez uczniów Zespołu Szkół ciekawych informacji na temat wybranych krajów obcojęzycznych.

Wśród przedstawionych państw znalazły się prezentacje na temat Australii i Nowej Zelandii, Niemiec, Szwecji i Norwegii, Włoch i Hiszpanii, quizy dotyczące wiedzy na temat Wielkiej Brytanii oraz loteria obejmująca wiedzę o krajach obcojęzycznych.

Uczniowie gimnazjum chętnie brali udział w przygotowanych przez prowadzących atrakcjach oraz z zainteresowaniem słuchali prezentacji. W przerwach pomiędzy wystąpieniami uczestnicy Szkolnego Dnia Języków Obcych mieli okazję skosztować przekąsek charakterystycznych dla poszczególnych krajów oraz obejrzeć stoiska na ich temat.

20 lutego 2017