03 kwietnia 2017

Wizyta w Zakładzie Karnym

Dnia 22 marca 2017 roku został zorganizowany wyjazd uczniów klas o nachyleniu prawno -filologicznym do Zakładu Karnego w Inowrocławiu. Klasa II d LO oraz klasa I c LO miała możliwość poznania Dyrektor Zakładu Karnego - płk Magdalenę Zwierzchowską.

Podczas wizyty młodzież poddano procedurom więziennym dla osób odwiedzających Zakład Karny, które zakładają obowiązek przejścia przez bramkę więzienną i przebadanie czujnikiem metalu.

Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z działalnością i zadaniami pracowników Służby Więziennej. Prezentację prowadził opiekun więźniów - kpt Łukasz Lewandowski.
Młodzi adepci prawa zostali zaznajomieni z tematyką więziennictwa w Polsce. Uczniowie usłyszeli o praktycznych spostrzeżeniach osób, które zawodowo zajmują się pracą z więźniami osadzonymi za przestępstwa pospolite. Młodzi prawnicy zobaczyli, jak wygląda nadzór nad osadzonymi natomiast z kwestii praktycznych – mogli przejść się po więziennym spacerniaku.

Warto wspomnieć, że możliwość odwiedzenia przez uczniów Zakładu Karnego wynika z porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Zakładem Karnym a Zespołem Szkół w Mogilnie.

Wizyta w Zakładzie Karnym