SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Wniosek o przyjęcie

do Liceum dla Dorosłych Mogileńskiej Szkoły Realnej

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI

STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

Ubezpieczenie młodzieży

w roku szkolnym 2020/2021

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019/2020 DLA KLAS PIERWSZYCH PO GIMNAZJUM ORAZ POZOSTAŁE KLASY

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

    ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

 

 

E-DZIENNIK UONET +

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Dnia 25 maja 2017 roku uczniowie z klas Technikum Ekonomicznego, Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Drogowego oraz Liceum Ogólnokształcącego udali się na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad nimi sprawowała pani Halina Wesołowska, Magdalena Kopeć-Bernaciak, Emilia Jankowska-Banaś oraz  pan Marcin Wietrzykowski.

            Na miejscu uczniowie swoje pierwsze kroki skierowali do Giełdy Papierów Wartościowych. Tam zostali oprowadzeni przez panią Adę Rzeplińską, która zapoznała ich  m.in. z symbolami, jakie kryją się w budynku. Uczniowie mieli szansę zobaczyć, jak wygląda parkiet na giełdzie, gdzie odbywają się np. debiuty spółek. Krótki filmik przybliżył podstawową wiedzą dotyczącą inwestycji giełdowych.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Warszawskich Łazienek, gdzie pani przewodnik opowiedziała historię tego wspaniałego miejsca. Następnie odbył się krótki spacer po pięknym Parku Łazienkowskim, gdzie podziwiano uroki polskiej architektury.

 Młodzież wraz z opiekunami wybrała się także do jednej z dawnych rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Pałac w Wilanowie to okazała budowla w stylu barokowym. Uczniowie mogli tu poobcować ze sztuką oraz mile spędzić czas, spacerując po pałacu oraz odwiedzając park wilanowski. Wizycie w Wilanowie towarzyszyły również warsztaty filmowe, gdzie uczniowie mieli za zadanie stworzyć historyjkę fabularną oraz nauczyć się dostrzegać piękne detale pałacu.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się pod Pałac Prezydencki oraz pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie byli świadkami zmiany warty. W godzinach późno popołudniowych wycieczka dobiegła końca i wszyscy udali się w podróż powrotną do Mogilna.

 

02 czerwca 2017