11 kwietnia 2017

Żywa lekcja biologii

W dniu 27.03.2017 r. uczniowie klasy II b LO oraz II d LO Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w wycieczce do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji programu rozszerzonego z biologii w klasach o nachyleniu psychologicznym i sportowo-rekreacyjnym.

Celem wyjazdu było propagowanie bezpośredniego obcowania z przyrodą oraz obserwowanie i poznanie różnorodności gatunków fauny z całego świata. Zwiedzanie rozpoczęliśmy mocnym akcentem, ponieważ od razu po wejściu na teren ZOO młodzież miała możliwość obserwowania pokazu karmienia rekinów, który wzbudził wiele zainteresowania i emocji. Więcej informacji i ciekawostek na temat rekinów uczniowie usłyszeli podczas zajęć edukacyjnych pt.: „Szczęki 4, czyli spotkanie z żarłaczami”.

Po części teoretycznej rozpoczęło się zwiedzanie pawilonów i ekspozycji zwierząt. Ogród Zoologiczny w Płocku hoduje ponad 300 gatunków zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyło się herpetarium, ekspozycja takich zwierząt jak lwy, tygrysy, żyrafy oraz pawilon tamaryn i marmozet oraz pawilon ptaków tropikalnych. Opiekunami w czasie wycieczki były: pani Agata Chojnacka (organizator wyjazdu), pani Kinga Gąska i pani Emilia Jankowska-Banaś.

Żywa lekcja biologii