w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

AKTYWNA MŁODZIEŻ ZESPOŁU SZKÓŁ W MOGILNIE W KAMPANI SPOŁECZNEJ ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

AKTYWNA MŁODZIEŻ ZESPOŁU SZKÓŁ W MOGILNIE

W KAMPANI SPOŁECZNEJ ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” – PRZYŁĄCZ SIĘJ

Wolontariuszki Zespołu Szkół w Mogilnie włączyły się w październikową kampanię społeczną ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” propagowaną przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W związku z tym podjęliśmy wiele działań i inicjatyw, które chcemy kontynuować, także w kolejnych miesiącach. Jedną z nich jest akcja wykonywania pięknych pocztówek, kartek okolicznościowych tzw. haftem matematycznym, które zostaną przekazane osobom m.in. osobom z niepełnosprawnością wzrokową. Specyfika tej prostej metody haftu pozwala osobom niewidomym poznać dotykiem, to co jest na pocztówce. Wielu z Was odpowiedziało na tą akcję i w czasie wolnym wykonuje piękne pocztówki. Zapraszamy jeszcze innych chętnych! Nie musisz być uzdolniony plastycznie, haft może wykonać każdy, który chce zrobić coś dobrego dla innychJ.

Chętnych uczniów zapraszamy do pani Iwony Ciesielskiej lub pani Małgorzaty Król. Wykonane przez Was pocztówki będą przekazane również dla osób starszych, chorych, dzieci.

04 listopada 2019