30 września 2024

Al-KO Superpuchar Polski mężczyzn w siatkówce Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie

W dniu 25 września 2004 roku  45 uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyło  w wyjeździe do katowickiego Spodka na mecz siatkówki mężczyzn o AL-KO Superpuchar Polski siatkarzy.

W spotkaniu wystąpiły dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu – Jastrzębski Węgiel i Aluron CMC Warta Zawiercie. Legendarna hala wypełniła się po brzegi kibicami siatkówki. W sumie było ich 9356.

Uczniowie przed meczem mogli podziwiać efektowną prezentację siatkarzy, którzy wbiegali na boisko ze schodów od strony jednego z wejść na dolny poziom Spodka, a następnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie zobaczyli świetne widowisko, w którym walka trwała przez trzy godziny i zakończyła się tie-breakiem na przewagi! Spotkanie zwieńczył niezwykle emocjonujący tie-break (21:23). W rywalizacji o pierwsze trofeum w nowym sezonie zdobywcy Pucharu Polski Zawiercie trenowani przez Michała Winiarskiego ograli więc mistrza kraju Jastrzębski Węgiel 3:2.

Al-KO Superpuchar Polski mężczyzn w siatkówce