SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

Aleksandra Osika laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego

Aleksandra Osika laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego

 

            Aleksandra Osika, uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie, zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w II Wojewódzkim Konkursie Literackim im. Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenia bydgoskie”.

Konkurs był organizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. T. Nowakowskiego

z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Zadanie polegało na przedstawieniu lirycznego obrazu małej ojczyzny. W sumie na konkurs wpłynęły 42 prace. W obradach jury brał udział pan doktor Mirosław Gołuński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Aleksandra wraz ze swoim opiekunem, panią Kingą Gąską brała udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się 8 listopada w IX LO w Bydgoszczy. Laureaci otrzymali nagrody – „Tadeuszki”. Mieli okazję uczestniczyć w obchodach dnia Patrona, wysłuchać interesujących wystąpień oraz zobaczyć odsłonięcie portretu Tadeusza Nowakowskiego,

którego dokonał syn pisarza, Marek Rafael.

Aleksandra Osika, chociaż jest uczennicą klasy III a o nachyleniu biologiczno-chemicznym

i z tymi przedmiotami wiąże przyszłość, chętnie bierze udział w różnych konkursach literackich. Sukcesywnie rozwija swoje pisarskie umiejętności poprzez tworzenie kolejnych tekstów.

 Żyjemy w czasach, gdy praktycznie każdy może publikować, ale nie każdy zyskuje uznanie. Zajęcie przez Olę II miejsca w II Wojewódzkim Konkursie Literackim im. T. Nowakowskiego bardzo cieszy. Znalezienie się w gronie laureatów potwierdza fakt, że to utalentowana  uczennica – powiedziała Kinga Gąska, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Mogilnie.

 

13 listopada 2018