13 listopada 2018

Aleksandra Osika laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego

 

            Aleksandra Osika, uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie, zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w II Wojewódzkim Konkursie Literackim im. Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenia bydgoskie”.

Konkurs był organizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. T. Nowakowskiego

z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Zadanie polegało na przedstawieniu lirycznego obrazu małej ojczyzny. W sumie na konkurs wpłynęły 42 prace. W obradach jury brał udział pan doktor Mirosław Gołuński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Aleksandra wraz ze swoim opiekunem, panią Kingą Gąską brała udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się 8 listopada w IX LO w Bydgoszczy. Laureaci otrzymali nagrody – „Tadeuszki”. Mieli okazję uczestniczyć w obchodach dnia Patrona, wysłuchać interesujących wystąpień oraz zobaczyć odsłonięcie portretu Tadeusza Nowakowskiego,

którego dokonał syn pisarza, Marek Rafael.

Aleksandra Osika, chociaż jest uczennicą klasy III a o nachyleniu biologiczno-chemicznym

i z tymi przedmiotami wiąże przyszłość, chętnie bierze udział w różnych konkursach literackich. Sukcesywnie rozwija swoje pisarskie umiejętności poprzez tworzenie kolejnych tekstów.

 Żyjemy w czasach, gdy praktycznie każdy może publikować, ale nie każdy zyskuje uznanie. Zajęcie przez Olę II miejsca w II Wojewódzkim Konkursie Literackim im. T. Nowakowskiego bardzo cieszy. Znalezienie się w gronie laureatów potwierdza fakt, że to utalentowana  uczennica – powiedziała Kinga Gąska, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Mogilnie.

 

Aleksandra Osika laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE