14 listopada 2023

10 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mogilnie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W krótkim programie artystycznym została przywołana historia naszego kraju od czasów zaborów do końca pierwszej wojny światowej.

 

Nie zabrakło akcentów patriotycznych i recytacji utworów poetyckich w wykonaniu uczennic z klasy III c LO (Amelia Szymańska, Amelia Marciniszyn, Izabela Tuszyńska, Agata Murkowska, Zofia Koziej). Cała społeczność szkolna zaśpiewała uroczyście „Hymn Polski” oraz „Rotę”, a także głos zabrał uczeń klasy I TI z Ukrainy Denys Bruk. Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Grzechowski w okolicznościowym przemówieniu podkreślał, jak ważna jest dla każdego narodu wolność, o którą trzeba cały czas dbać i ją pielęgnować. Prowadzącymi część oficjalną apelu byli przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Jagoda Jarlaczyk z klasy III a LO i Borys Furtak z klasy I TG.

 

Druga część programu to koncert piosenki legionowo-patriotycznej, w którym wystąpiły: Jagoda Kujawa i Amelia Włodarska z kl. II a LO, Anna Małecka z klasy II c LO, Sara Skorupińska z klasy V TER oraz Tina Skowron i Julia Gawron z klasy II c LO. Obsługą techniczną zajęli się: Grzegorz Budniak i Piotr Bartkowiak z klasy II TI a oraz Wiktor Szymborski z klasy II e LO.

 

Program upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości opracowały i przygotowały nauczycielki historii – pani Renata Lepsza i pani Emilia Jankowska, a wystąpienia pocztów sztandarowych pan Kazimierz Łaganowski.

 

 

 

 

Apel dla Niepodległej

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE