26 kwietnia 2018

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 26 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się uroczysty apel z okazji 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy I c LO: Agata Mikulska, Marcin Janus, Jan Lukstaedt, Oskar Klimkiewicz, Piotr Bartoszek, Adrian Nowak, Małgorzata Spychalska, Jakub Małecki, Stanisław Łaganowski, Marta Witkowska i Katarzyna Wilkowska zaprezentowali młodzieży szkolnej występ artystyczny, który miał przypomnieć okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wskazać, jak cenna dla każdego Polaka powinna być niepodległość oraz wolność.

Występ uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez Mikołaja Nowobilskiego z kl. 2 a LO. Uroczystość prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Filip Turek z kl. 1 a LO. Poczet sztandarowy stanowili: Monika Żywica, Sandra Chojnacka i Patryk Ostrowski, natomiast w skład pocztu flagowego weszli: Agata Bartz, Vanessa Waszkiewicz i Jakub Stefaniak.

Dyrektor szkoły pan Zbigniew Grzechowski podkreślił w swoim przemówieniu, że akademia była żywą lekcją historii i miała na celu przypomnieć młodzieży Zespołu Szkół o poszanowaniu własnego kraju. Święta majowe są doskonałą okazją, by zamanifestować swoją tożsamość i przywiązanie do symboli narodowych.

Tę swoistą lekcję patriotyzmu przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii w Zespole Szkół – Jana Wieczorka. Poczet sztandarowy przygotował pan Kazimierz Łaganowski, natomiast o oprawę muzyczną zadbał pan Marcin Król.

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja