DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Brali udział w Lidze Starożytniczej

4 czerwca zakończyła się XV edycja Ligi Starożytniczej, konkursu wiedzy o starożytności. Konkurs ten co roku adresowany jest do szkół ponadpodstawowych i już tradycyjnie stał się przedsięwzięciem Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Katedry Filologii Klasycznej UMK, Fundacji „Traditio Europae” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizowanym pod honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dziekana Wydziału Humanistycznego UMK.

Zespół Szkół w Mogilnie w tym roku szkolnym reprezentowało sześcioro uczniów: Oliwia Prussak i Alan Pazderski z kl. I d LO, Dominika Bujak i Alicja Perlicka z kl. II a LO oraz Gabriela Walenciak i Zuzanna Wiśniewska z kl. III a LOP. Warto dodać, że Zuzia Wiśniewska zajęła ostatecznie siódme miejsce i uzyskała wyróżnienie w tym konkursie potwierdzone specjalnym zaświadczeniem.

Szkolnym koordynatorem Ligi Starożytniczej była nauczycielka historii, pani Renata Lepsza.

13 czerwca 2022