w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Ciekawe lekcje wiedzy o społeczeństwie

We wtorek, 22 października, w Zespole Szkół w Mogilnie zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe z wiedzy o społeczeństwie przygotowane przez pracowników Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas pierwszych (I d LOP, I a LOG, I c LOG) i drugich (II c LO).

Koordynator RODM, pan dr Jan Wiśniewski, przedstawił strukturę i funkcjonowanie Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego oraz podstawy protokołu dyplomatycznego, czyli zasad prawidłowych kontaktów urzędowych z władzami państwowymi. Pan dr Krystian Chołaszczyński podjął problem geopolitycznego znaczenia państwa polskiego oraz przybliżył najważniejsze konflikty występujące w obszarze dzisiejszego Bliskiego Wschodu.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach wieloletniej współpracy Zespołu Szkół w Mogilnie i Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

23 października 2019