13 września 2018

Czytali „Przedwiośnie”

            8. września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”  Stefana Żeromskiego. Lektorami byli uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie.

 

            Pani Maria Kotlińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie przywitała zgromadzonych gości oraz przybliżyła ideę Narodowego Czytania. Następnie młodzież zaprezentowała publiczności fragmenty lektury wybrane przez panią Adriannę Radek, pracownika biblioteki. Czytanie urozmaicił konkurs czytelniczy – co uważniejsi słuchacze mogli zdobyć przygotowane dla nich nagrody. Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na pytanie zadane do prezentowanego fragmentu lektury.

 

Lektorzy, którymi byli: Marta Witek z kl. 1 b LO, Filip Turek z kl. 2 a LO, Maja Cieślewicz, Nina Czechorowska, Aida Rogaczewska i Katarzyna Ratajewska z kl. 2 b LO, Agata Mikulska i Marcin Janus z kl. 2 c LO, Zuzanna Michalska, Julita Olifierko, Barbara Szyszkowska i Jagoda Zarychta z kl. 3 c LO oraz Artur Klimczak z kl. IV TI/TOR, mieli na sobie stroje oddające klimat dwudziestolecia międzywojennego przygotowane przez panią Lucynę Gmaj.

 

Młodzież do występu przygotowała się pod okiem nauczycieli języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie. Akcja miała na celu propagować czytelnictwo i przybliżyć uczestnikom spotkania twórczość Stefana Żeromskiego. Natomiast konkurs przygotowany przez pracowników biblioteki pozwalał zaangażować w przedsięwzięcie publiczność i sprawdzić stopień uważnego słuchania tekstu czytanego. Cieszymy się, że młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie chętnie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji i zaprezentowała mieszkańcom Mogilna swoje umiejętności lektorskie oraz własną głosową interpretację lektury.

Czytali „Przedwiośnie”

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE