w roku szkolnym 2019_2020

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Czytali „Wesele”

2 września 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tegorocznej edycji wybrano dramat Stanisława Wyspiańskiego pt.: „Wesele”. Przedsięwzięcie organizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie.

Uroczystość rozpoczęła pani Maria Kotlińska dyrektor Biblioteki, która  powitała przybyłych gości. Następnie uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie Jagoda Przygodzka, Dominika Szambelan, Karolina Dzięcielak, Julia Ratajewska, Kinga Jankowska, Jagoda Zarychta, Sara Cienguszewska, Zuzanna Michalska i Bogusz Hibner wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mogilnie – Karolem Nawrotem, pracownikiem Domu Kultury w Mogilnie – Pawłem Gębalą oraz pracownikiem Starostwa Powiatowego wMogilnie – Radzymem Jankiewiczem przedstawili swoją interpretację I aktu „Wesela”. Przepiękną scenografię i konkurs czytelniczy przygotowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie, a opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie.

07 września 2017