w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Doceniony talent recytatorski Filipa

Filip Turek, uczeń kl. 1 a LO został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pt.: „I brzmieniem głosu dodasz znaczenia i treści” organizowanego przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

W tegorocznych eliminacjach, które odbywały się 21 października, wzięło udział ponad siedemdziesięciu uczestników. Tylko dziesięciu z nich decyzją jury zakwalifikowało się do finału konkursu.

Filip Turek uczestniczył w warsztatach recytatorskich, które miały miejsce 28 października. Pozwoliły one zwrócić uwagę na emocje, jakie przekazuje recytator, rolę dykcji i właściwej postawy osoby występującej przed publicznością.

4 listopada uczeń przedstawił swoją własną interpretację wiersza Do siostry Bolesława Leśmiana. Wystąpił przed jury w składzie: pani Dorota Drobnik-Stefańska – dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, pan Mieczysław Franaszek – emerytowany aktor, pan Paweł Gilewski – aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy  i uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

13 listopada 2017