21 czerwca 2018

Finalistki Mistrzostw Polski w tenisie stołowym drużynowym

 

W dniach od 13 do 15 czerwca 2018 roku uczennice Zespołu Szkół w Mogilnie w składzie Alicja Gaca i Agata Łożyńska wraz z opiekunem Norbertem Adamczakiem reprezentowały szkołę, Powiat Mogileński, a także Województwo Kujawsko-Pomorskie w Mistrzostwach Polski w drużynowym tenisie stołowym w Rawie Mazowieckiej.

 

W turnieju udział wzięło 15 najlepszych drużyn w Polsce reprezentujących swoje województwa. Zawodniczki Zespołu Szkół w Mogilnie trafiły w rozgrywkach grupowych na silne pary z Gorzowa Wielkopolskiego, Krosna i Mistrzynie Polski z ubiegłego roku – Rawę Mazowiecką.

 

Dziewczyny pokonały rywalki z Krosna 3:1, natomiast mecze z Gorzowem i Rawą Mazowiecką były pełne napięcia i zwrotów akcji. Ostatecznie mecz z Gorzowem zakończył się wynikiem 3:2  dla dziewcząt z Mogilna. W przypadku spotkania z Rawą Mazowiecką dziewczęta z Zespołu Szkół w Mogilnie musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 2:3.

Wyniki spotkań grupowych pozwoliły reprezentacji z Mogilna wejść do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, gdzie trafiły na mocną parę zawodniczek reprezentujących województwo podlaskie, a na co dzień trenujących w klubie Dojlidy Białystok. Ten wymagający przeciwnik wymógł na dziewczętach wykazanie się maksymalnymi umiejętnościami i koncentracją, co zaowocowało wygraną 3:1 i awansem do pierwszej czwórki Mistrzostw Polski. W ostatnim dniu zawodów rozegrano finały, gdzie reprezentantki Zespołu Szkół w Mogilnie musiały zmierzyć się z zawodniczkami ze Szkół Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia, Krakowa i Wejherowa.

Ostatecznie po prze dziewczęta zajęły czwarte miegranych meczach z SMS Marcina Gortata w Krakowie 3:1 i Wejherowem 3:1 jsce.

Wyniki klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych:

I miejsce SMS Junior Wrocław (Węgrzyn Anna, Węgrzyn Katarzyna – klub AZS UE Wrocław),

II miejsce SMS Marcina Gortata w Krakowie (Janik Angelika, Pietrzak Agnieszka – klub K.S. Podwawelski),

III miejsce  PZS 3 Wejherowo (Płotka Katarzyna, Płotka Magda – klub KTS – K GOSRiT Luzino),

IV miejsce Zespół Szkół w Mogilnie (Gaca Alicja, Łożyńska Agata -  klub BOSiR ULKS Barcin).

Zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski  przez Alicję i Agatę należy uznać za ogromny sukces chociażby przez wzgląd na fakt, że zawody rozgrywano na bardzo wysokim poziomie.

 

Domyślny tytuł artykułu.

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE