26 marca 2018

DRZWI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE

24 marca 2018 r. w Zespole Szkół w Mogilnie gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Drzwi otwarte były doskonałą okazją do rozmowy z uczniami, nauczycielami, dyrekcją i partnerami szkoły.

Dla zainteresowanych podjęciem nauki w Zespole Szkół w Mogilnie przygotowano szereg atrakcji. Od prezentacji poszczególnych typów szkół, poprzez rozmowy, po gry dydaktyczne, konkursy, pokazy chemiczne, pokazy robotów, oprogramowania, zawody sportowe, wystawy gazet, prac uczniowskich, słodki poczęstunek, zabawy z chustą KLANZA, kolorowanki odstresowujące, możliwość zrobienia własnego mydełka, uczestniczenia w rozprawie sądowej, obejrzenie kabaretu, zagrania w gry podwórkowe i wiele innych.

Uczniowie przybliżyli swoim przyszłym koleżankom i kolegom atmosferę panującą w Zespole Szkół w Mogilnie. Dzielili się wiedzą i doświadczeniami, jakie zdobywają podczas nauki w danym typie szkoły.

Zespół Szkół w roku szkolnym 2018/2019 prowadzi nabór do następujących typów szkół ponadgimnazjalnych:

Liceum Ogólnokształcące:

-  medialne,

- artystyczne,

- filologiczno-prawne,

- politechniczne,

- bussines-english,

- psychologiczne,

- pielęgniarsko-opiekuńcze,

-  matematyczne,

-  przyrodnicze (biologiczno-chemiczne),

- trenersko-instruktorskie z elementami zarządzania sportem,

-  sportowo-rekreacyjne z językiem obcym,

-  podstawowe.

Technikum:

- Technikum budowy dróg (dotychczas Technikum drogownictwa),

- Technikum ekonomiczne,

- Technikum informatyczne,

- Technikum organizacji reklamy,

- Technikum geodezji.

Branżowa Szkoła I Stopnia (w zamian Zasadniczej Szkoły Zawodowej) – kształcąca pracowników w zawodach:

blacharz samochodowy, cukiernik, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych,  elektryk, fotograf, fryzjer, krawiec, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz – tynkarz, operator obrabiarek skrawających, piekarz, sprzedawca, stolarz, ślusarz, tapicer, tokarz, wędliniarz.

DRZWI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE