18 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2021 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość prowadzili uczniowie klasy III a LOG Paulina Ukleja i Paweł Sparniuk. Apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

W melancholijny nastrój  wszystkich zebranych wprowadziła prezentacja multimedialna i pobrzmiewająca w tle piosenka Ryszarda Rynkowskiego „Dzień dobry”. Następnie prowadzący powitali zaproszonych gości i podkreślili wyjątkowość obchodzonego święta.

Po powitaniu przez młodzież głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie Zbigniew Grzechowski, który rozpoczął swoje wystąpienie od przybliżenia rysu historycznego święta. Pan Zbigniew Grzechowski podkreślił również wyjątkowość Dnia Edukacji Narodowej, zwracając uwagę na rangę dobrego nauczyciela potrafiącego sprostać wyzwaniom XXI wieku. Stwierdził, że to święto nie tylko nauczycieli, ale również pracowników obsługi i administracji, rodziców i uczniów.

Podczas uroczystego apelu Pan Zbigniew Grzechowski nagrodził również Nagrodą Dyrektora Szkoły nauczycieli wyróżniających się w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Jednocześnie dyrektor poinformował, że Nagrodę Starosty Powiatu Mogileńskiego otrzymali nauczyciele – Joanna Wieczorkowska, Marcin Buzała i Szymon Bernaciak.

W pierwszej części program był poświęcony nauczycielom jubilatom – Pani Annie Przybylskiej (40 lat pracy zawodowej), Pani Lidii Wegner (30 lat pracy zawodowej) i Pani Magdalenie Kopeć-Bernaciak (25 lat pracy zawodowej).

W części artystycznej młodzież przygotowała dla nauczycieli, a w szczególności dla jubilatów montaż słowno-muzyczny, podczas którego wybrzmiały okolicznościowe wiersze, a także szlagiery muzyki rozrywkowej – Szampan i Ale jazz z repertuaru Sanah,  All of me  z repertuaru Johna Legenda, My Heart Will Go On z repertuaru Celine Dion i utwór Proste z repertuaru Dawida Kwiatkowskiego.

W apelu wystąpili: Nicola Czerwińska z klasy III a LOP,  Paulina Ukleja, Paweł Sparniuk z klasy III a LOG, Oliwia Szulc, Kornelia Nowakowska, Jagoda Jarlaczyk, Wiktoria Lasecka, Nadia Staniszewska, Eliza Nowak, Julia Kostyra, Julia Piątek, Julia Polak, Katarzyna Pryka, Martyna Nowak, Martyna Szczesna, Maria Nowacka, Marika Dziurzyńska, Maja Hałajczak, Oliwia Różańska z klasy I a LO, Julia Gawron, Tina Skowron, Amelia Szymańska, Izabela Tuszyńska z klasy I c LO, Anastazja Bobrzyńska, Daniel Siech, Wiktor Radzikowski z klasy I d LO. Za obsługę techniczną uroczystości odpowiadali Kuba Bobrzyński i Wojciech Wilak z klasy III TI.

Uroczystość przygotowali nauczyciele – Magdalena Wietrzykowska, Monika Knych  i Piotr Perzyna.
Dzień Edukacji Narodowej