13 października 2024

11 października 2024 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Apel prowadzili Jagoda Jarlaczyk i Igor Kędzierski z Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski wygłosił przemówienie adresowane do uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły, a następnie wręczył nauczycielom wyróżniającym się w pracy dydaktycznej i wychowawczej Nagrody Dyrektora Szkoły. Warto nadmienić, że dzień wcześniej tj. 10 października Nagrody Starosty Powiatu Mogileńskiego otrzymali Zbigniew Grzechowski, Karolina Przybylska, Małgorzata Król, Małgorzata Konieczka i Kinga Gąska.

Dzień Edukacji Narodowej to także czas świętowania jubileuszy zawodowych. Z tej okazji przygotowano dla jubilatów życzenia i występy artystyczne. W tym roku szkolnym obchodzili je: Marcin Buzała – 35-lecie pracy zawodowej, Małgorzata Łaganowska i Mirosława Leszczyńska – 30-lecie pracy zawodowej oraz Zbigniew Grzechowski, Marcin Wietrzykowski i Renata Przewiedzikowska – 25-lecie pracy zawodowej.

Podczas apelu zaprezentowano również nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego.

Dla całej społeczności szkolnej wystąpili: Maja Zielińska, Kacper Perzyna, Tosia Wojtczak, Jagoda Kujawa, Franek Matusiak, Jakub Bicki i Gabriela Nalazek. O nagłośnienie zadbali Grzegorz Budniak, Piotr Bartkowiak. Apel przygotowali Piotr Perzyna i Kinga Gąska.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Mogilnie