07 marca 2024

Uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w wydarzeniu, jakim były Drzwi Otwarte na UMK w Toruniu zorganizowane przez Dział Promocji i Komunikacji wspólnie z wszystkimi wydziałami i innymi jednostkami tej uczelni.

 

Pierwszym punktem wizyty na UMK był wykład na Wydziale Nauk Historycznych pt. „Wakacje z duchami” , który wygłosiła pani prof. Anna Drążkowska. Była to bardzo ciekawa prelekcja o kryptach w katedrach, skarbach zamkniętych w grobowcach i tajemnicach skrytych pod posadzkami licznych świątyń w Krakowie i nie tylko. Zafascynowała słuchających oraz spowodowała lawinę pytań do prelegentki.

 

Następnie uczniowie udali się do Auli UMK, żeby sprawdzić czy rzeczywiście z toruńskiej uczelni można „trafić wszędzie”, jak głosiło tegoroczne hasło pierwszego dnia drzwi otwartych. Na każdym z kilkunastu stanowisk przygotowanych przez wydziały kandydaci i kandydatki na studia mogli z pierwszej ręki zasięgnąć informacji na temat oferty edukacyjnej UMK, zasad rekrutacji na poszczególne kierunki, a także dodatkowych aktywności, które w trakcie studiów pozwalają nie tylko pogłębiać wiedzę, ale także rozwijać zainteresowania i pasje.

 

Po sporej dawce wiedzy o funkcjonowaniu toruńskiej uczelni, nie zabrakło także spaceru po gotyckim mieście (Krzywa Wieża, mury obronne, bramy miejskie, ruiny zamku krzyżackiego) zakończonego wizytą w muzeum Ratusza Staromiejskiego.

 

W wycieczce wzięli udział uczniowie z klasy I c i I d LO pod opieką nauczycielek historii pani Renaty Lepszej i pani Aleksandry Tylińskiej.

 

Dzień na UMK w Toruniu

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE