14 czerwca 2023

1 czerwca w Zespole Szkół w Mogilnie tradycyjnie w Dniu Dziecka odbył się Dzień Sportu i Bezpieczeństwa.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyła się piłka nożna. Do zawodów zgłosiło się 12 drużyn. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: 1. miejsce zajęła klasa I TBD, 2. miejsce IV TBD, a 3. miejsce klasy IV d LO i I TG.

Kolejnym sportem drużynowym była piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt 1. miejsce zajęła kl. II c LO, 2. miejsce I BSIS, natomiast 3. miejsce kl. I TE. W kategorii chłopców 1. miejsce wywalczyła kl. II a LO, 2. miejsce I TG, a 3. miejsce I c LO.

Uczniowie mogli spróbować swoich sił także w rywalizacji indywidualnej, w ramach której przeprowadzono zawody w wyciskaniu sztangi leżąc połową masy ciała. W kategorii dziewcząt 1. miejsce zajęła Amelia Szymańska, 2. miejsce Amelia Dzikowska, a 3. miejsce Marta Ratajczak. W kategorii chłopców 1. miejsce zajął Alan Pazderski, 2. miejsce Patryk Śmiłowski, natomiast 3. miejsce Mateusz Kraska.

W tym roku uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zobaczenia, jak wygląda trening crossfit czy sportów walki. Na specjalne zaproszenie dzięki uprzejmości pana Juranda Lisiecki przybyli do nas zawodnicy i trenerzy Klubu Sportowego Strefa Sztuk Walki Mogilno: Joanna Radszajd, Hubert Lesicki, Tomasz Marciniak oraz Maciej Sieracki.

W imieniu całej społeczności uczniowskiej dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy Zespole Szkół w Mogilnie za ufundowane owoce oraz wodę.

Dzień Sportu i Bezpieczeństwa