07 czerwca 2018

Dzień Sportu i Bezpieczeństwa

4 czerwca w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Dzień Sportu i Bezpieczeństwa. Tradycyjnie za organizację tego przedsięwzięcia odpowiadają nauczyciele wychowania fizycznego.

Ma ono propagować aktywność sportowo-rekreacyjną oraz kształtować prawidłowe nawyki zdrowotne i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo. Dodatkowo sprzyja integracji społeczności szkolnej oraz wpajaniu zasad zdrowej rywalizacji.

Warto dodać, że już na stałe wpisało się w szkolny kalendarz. Młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie miała okazję uczestniczyć w zawodach drużynowych oraz indywidualnych.

W turnieju piłki nożnej I miejsce zdobyła klasa I a LO, II miejsce klasa II TI/TOR, natomiast  III miejsce klasa II d LO.

W wyciskaniu sztangi o obciążeniu połowy masy ciała w kategorii chłopców najlepszy okazała się Kacper Borys z klasy III TE/TD, II zdobył Mateusz Dola z klasy II TI/TOR, a III Przemysław Powała z klasy II TD/TE. Natomiast w tej samej konkurencji w kategorii dziewcząt I miejsce wywalczyła Katarzyna Ludzka z klasy III TE/TI, a II miejsce Nina Ryszewska z klasy II TI/TOR.

Konkurencja rwanie sztangielką w kategorii chłopców przyniosła I miejsce również Kacprowi Borysowi z klasy III TE/TD, II miejsce zajął Michał Kiełczewski z klasy I a LO, natomiast III Mateusz Dola z klasy II TI/TOR. W kategorii  dziewcząt najlepsza okazała się Luiza Woźniak z klasy II a LO, II miejsce zajęła Kamila Dominiczak z klasy I a LO, a  III miejsce Katarzyna Kuczma z klasy III TE/TD.

Podciąganie na drążku przyniosło I miejsce Kacprowi Kożańskiemu z klasy II d LO, II miejsce przyznano Kacprowi Borysowi z klasy III TE/TD, a  III Damianowi Morkowskiemu z klasy II TD/TI.

W przerzucaniu opony najlepszy okazał się Kacper Borys z kl. III TE/TD, II miejsce zajął Jakub Graczyk z klasy III TE/TD, a  III miejsce Aleksander Kasprowicz z klasy III TI/TOR.

Przeciąganie liny wygrały dziewczęta z klasy II a LO oraz chłopcy z klasy III TE/TD.

Dzień sportu i bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Mogilnie