27 grudnia 2023

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”

Lewis Carroll

22 grudnia w Zespole Szkół w Mogilnie wśród śpiewu kolęd i pastorałek odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Starosta Mogileński pan Tomasz Krzesiński.

Uczniowie z klasy 1 c liceum ogólnokształcącego prezentowali ważne chrześcijańskie zwyczaje i tradycje, odkrywając przed nami prawdziwe znaczenie znaków towarzyszących Świętom Narodzenia Pańskiego. Wśród wielu symboli tym szczególnym pozostaje trzask łamanego opłatka, któremu towarzyszy prawdziwa przemiana ludzkich serc: „Niech się Słowo Ciałem stanie!”.

Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Grzechowski wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz złożył najserdeczniejsze życzenia uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

„W klimacie życzeń i atmosferze prawdziwej radości i pokoju mogliśmy przeżyć duchowe znaczenie Świąt Narodzenia Pańskiego” – powiedział ksiądz Michał Szalaty, który przygotował młodzież do występu.

W koncercie kolęd wzięli udział: Anna Małecka, Kacper Perzyna, Jagoda Kujawa, Wiktoria Szpranger, Amelia Włodarska, Tina Skowron, Sara Skorupińska i Antonina Wojtczak. Występ taneczny zaprezentowała Magdalena Nawrocka.

Dzień świąteczny w Zespole Szkół w Mogilnie