18 czerwca 2023

Drużyna z Zespołu Szkół w Mogilnie zajęła II miejsce w EKOsztafecie z UAM. Zawody zorganizowały wspólnie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz zespół UAM dla Najlepszych. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja lekkoatletyki wśród młodzieży i propagowanie aktywnego stylu życia poprzez sport, kulturę fizyczną i odpowiednią dietę. Przywilej startu w zawodach mieli uczniowie klas zaproszonych przez Zespół UAM dla Najlepszych.

Jak powiedział prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM prof. UAM dr hab. Krzysztof Skibski, który zaprosił do rywalizacji młodzież z naszej szkoły: „EKOsztafeta z UAM to jedna z inicjatyw Zespołu UAM dla Najlepszych, czyli grupy chcącej wyeksponować i docenić uczniowską aktywność, odpowiedzieć na chęci poznawcze, zaprosić do wspólnego odkrywania świata w przestrzeni uniwersyteckiej. Bieg jest rodzajem nagrody dla aktywnych, takich, którzy chcą współpracować i nie boją się różnych wyzwań”.

Spotkanie otworzyła prorektorka UAM prof. Joanna Wójcik. Przed przystąpieniem do biegu młodzież miała okazję dowiedzieć się dużo szczegółów dotyczących uczelni. Następnie po wysłuchaniu Karoliny Nadolskiej, lekkoatletki i uniwersyteckiej olimpijki, wszyscy zawodnicy przystąpili do wspólnej rozgrzewki prowadzonej przez panią Karolinę Nadolską.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali: Kinga Kaczmarek, Julia Skibiński, Oliwia Nowopolska, Filip Matelski oraz Kacper Długosz. W spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób. Każdy uczestnik zawodów miał do pokonania jedno okrążenie stadionu lekkoatletycznego – 400 m, a zawody polegały na przekazaniu sobie zamiast tradycyjnej pałeczki sztafetowej gałązki rabarbaru. Przed biegiem każda drużyna otrzymała specjalne koszulki i numery startowe.

Po zaciętej rywalizacji Zespół Szkół w Mogilnie zajął bardzo dobre, bo II miejsce! Całe przedsięwzięcie zwieńczył piknik. Każdy uczestnik mógł poczęstować się owocem, wodą lub sokiem. Opiekę nad zawodnikami sprawowała pani Monika Knych, nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Mogilnie.

Nauczycielowi i uczniom serdecznie gratulujemy!

EKOsztafeta z UAM