25 marca 2024

22 marca br. Hanna Andrzejczak, Wiktoria Berdych i Kacper Perzyna reprezentowali Zespół Szkół w Mogilnie w etapie rejonowym 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Konkurs zachęca do poznawania dobrej literatury oraz rozwija umiejętności interpretacyjne. Dużą wagę przywiązuje się do promowania kultury słowa.

 

Hania zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Miłość od pierwszego wejrzenia” oraz fragment prozy Łukasza Orbitowskiego „Prezes i Kreska – jak koty tłumaczą sobie świat”. Wiktoria recytowała wiersz „Koniec i początek” Wisławy Szymborskiej oraz fragment prozy Wiesława Myśliwskiego „Kamień na kamieniu”. Kacper przedstawił wiersz „Przeprosiny Boga” Jana Kasprowicza i opowiadanie Sławomira Mrożka pt. „Keczup”.

 

W turnieju recytatorskim wzięli udział uczniowie z Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, Szubina i Sępólna Krajeńskiego. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Teresa Stępień-Nowicka, Dominika Miękus i Wioletta Górska-Nowik. Po ogłoszeniu wyników jury udzieliło recytatorom kilku warsztatowych wskazówek, które mogą okazać się przydatne podczas przyszłych występów i szlifowania własnego talentu.

 

Opiekunami młodzieży byli pan Piotr Perzyna i pani Kinga Gąska, nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie.

 

 

Etap rejonowy 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE