31 października 2023

W dniach 26 i 27 października 2023 roku uczniowie Technikum Geodezyjnego z Zespołu Szkół w Mogilnie po raz pierwszy w historii szkoły spróbowali swoich sił w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Przedsięwzięcie to już po raz 46 jest organizowane przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich.

Uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej Technikum Geodezyjnego podczas etapu szkolnego musieli odpowiedzieć na 80 pytań testowych oraz rozwiązać 4 zadania tekstowe. Dodatkowo podczas etapu szkolnego sprawdzane były również umiejętności praktyczne naszych uczniów. Drugiego dnia Olimpiady uczniowie wykonywali pomiary i obliczenia, a następnie sporządzali dokumentację dla dwóch zadań praktycznych.

Opiekunem merytorycznym uczniów oraz osobą odpowiedzialna za przeprowadzenie etapu szkolnego Olimpiady jest pani Magdalena Osinska – nauczycielka przedmiotów zawodowych geodezyjnych

Etap szkolny Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej